Příjemnou noc, dnes je středa 21.3.2018, Svátek má Radek a zítra Leona

Ekonomická informatika
Titul: Bakalář, Bc.
Studijní obor pro 21. století a digitální ekonomiku

aahea_coinAkreditace:    MŠMT ČR
BONUS: Možnost druhého studijního oboru pod akreditací American Association for Higher Education & Accreditation USA
Tříleté, prezenční, profesně orientované studium

 

 

Proč studovat právě tento obor a právě u nás?

EI_den

  • Tento studijní obor je exkluzivní a zajistí Vám práci a dobrou existenci po celou dobu Vaší kariéry.
  • Budete studovat v malých týmech, a tak si můžete ve spolupráci s vyučujícími ideálně přizpůsobit studium svým cílům.
  • U nás máte veškerou studijní dokumentaci v elektronické podobě ve formě studijních textů a videonahrávek a bohatou knihovnu, takže nepotřebujete peníze na skripta.
  • Veškerá studijní dokumentace i řízení výuky je navíc v systému, který je dostupný odkudkoliv přes internet, včetně mobilních technologií.
  • Vnitřní kultura naší vysoké školy zcela jistě splní Vaše očekávání. Naši studenti si školu chválí – viz rozhovory s absolventy.
  • Jsme dynamická vysoká škola, kde se nebudete nudit. Novinky
  • I když k nám studenti dojíždí z celé ČR a SR, chválí si dobrou dostupnost našich kampusů. Studenti ze Slovenska to mají nejblíž na kampus do Hodonína a na kampus Kunovice.

Informace o studiu

ei_den_1

Tříletý bakalářský studijní obor je určen všem absolventům středních škol (učiliště s maturitou, střední odborné školy, obchodní akademie, lycea, střední průmyslové školy, gymnázia atd.), kteří mají zájem pracovat v budoucnu v moderních provozech jako manažeři, ekonomové, účetní a účetní analytici, obchodníci, specialisté v oblasti daní atd. Po absolvování absolvent splní podmínky pro udělení titulu Bc. pod akreditací MŠMT ČR.

Tříleté bakalářské studium můžete absolvovat podle Vaší dostupnosti na kampusech Hodonín nebo Kunovice u Uherského Hradiště.

Na našich kampusech tento obor studuje mnoho studentů a studentek ze Slovenska. Je to proto, že Hodonín se nachází na hranicích se SR a také kampus v Kunovicích je ze Slovenska dobře dostupný. Navíc na Slovensku nemají doposud profesní vysokoškolské bakalářské studium.

Obor je mimořádně vhodný pro ženy! Jejich pečlivost a systematičnost spolu s novými znalostmi je upřednostňuje na vedoucích pozicích.

Pokud se chce posluchač dále specializovat, může si současně při studiu graduovaného studia pod MŠMT ČR, v rámci celoživotního vzdělávání podle § 60 Zákona o vysokých školách, zdarma vybrat doplňující předměty, které doladí profil absolventa - manažera, nebo ekonoma. Po absolvování absolvent splní podmínky pro udělení profesního titulu BA pod akreditací AAHEA USA a tento profesní titul je mu udělen. Prakticky všichni naši studenti tuto šanci využívají v následujících specializacích:

Pro manažery: Teorie obchodu, Bankovnictví a pojišťovnictví, Zahraniční obchod, Mezinárodní marketing, Strategické řízení, Právo atd.

Pro ekonomy: Účetnictví, Daně, Finance, Bankovnictví, Finanční trhy, Finanční analýza a plánování atd.

Veškeré studium u nás je plně elektronizováno. Studenti chodí do školy se svým notebookem a pokud jej nemají, mají k dispozici přes sto školních počítačů. Přístup do školní sítě je prostřednictvím internetu i mobilních technologií. Studovat můžete odkudkoliv.

 

Profil absolventa

denni

Absolventi tohoto studijního oboru jsou schopni plně aplikovat nejmodernější informační technologie do své práce.  Koncepce oboru vychází z předpokladu, že efektivní práce podnikatelů, manažerů, účetních, pracovníků marketingu a dalších profesí v digitální ekonomice může být efektivní jen tehdy, když jsou schopni využívat rozsáhlé softwarové a síťové aplikace svých agend.

 

Systém studia

km_2

Studium trvá šest semestrů (tři roky). Podle počtu  studentů otevíráme studium v Hodoníně a Kunovicích u Uherského Hradiště. 

Studenti u nás studují v malých studijních týmech. Tomu  odpovídají mimořádně dobré vztahy akademických pracovníků a studentů.

Speciálně je organizován první semestr studia, kdy student přechází ze středních škol, na nichž byla buď slabá výuka jazyka anglického a matematiky, nebo třeba jako základní jazyk byla němčina, a proto mají velkou obavu z matematiky, účetnictví nebo cizího jazyka. Opravdu se nemusíte bát, pro první ročník máme speciální didaktiky, které Vás přes úskalí počátku studia pohodlně převedou.

Při výuce cizích jazyků preferujeme jazyk anglický, protože bez něj se v životě neobejdete. Ale pomůžeme účinně těm studentům, kteří v něm budou úplní začátečníci (studenti se člení do do skupin podle vstupní úrovně znalostí angličtiny). 

 

 

Obsah studia

První ročník:

Povinné předměty:
Úvod do studia
Cizí jazyk
Matematika
Management a marketing
Ekonomie
Účetnictví I
Úvod  do výpočetní techniky
Teoretické základy informatiky

Volitelné  předměty:

Psychologie a sociologie
Cvičení z cizího jazyka
Cvičení z matematiky

Druhý ročník:

Cizí jazyk
Finanční trhy
Ekonomicko-matematické metody
Podniková ekonomika
Statistika
Internetové technologie
Operační systémy
Programovací techniky
Bakalářská práce I.

Volitelné předměty:

Cvičení z cizího jazyka
Filozofie
Seminář Java

Třetí ročník:

Cizí jazyk
Optimalizační metody
Základy informačních systémů podniku
Počítačové sítě
Databázové systémy
Bakalářská práce II.

Volitelné předměty:

Cvičení z cizího jazyka
Controlling
Řízení a pedagogika
Počítačová grafika

 

 Pokud se rozhodnete studovat u nás, rádi Vás v našem týmu uvítáme.

Směrnice pro přijímací řízení

fotoDalší informace: +420 606 301 224
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
prof. Mgr. Iveta Hashesh, PhD., MBA
Prorektorka pro pedagogickou činnost
 
0
0
0
s2smodern

Novinky

Ukázky učebních textů pro akademický rok 2017/18