Příjemnou noc, dnes je středa 21.3.2018, Svátek má Radek a zítra Leona

Ekonomická informatika
Titul: Bakalář, Bc.
Studijní obor pro 21. století a digitální ekonomiku

aahea_coinAkreditace:    MŠMT ČR
BONUS: Možnost druhého studijního oboru pod akreditací American Association for Higher Education & Accreditation USA
Tříleté, kombinované, profesně orientované studium

 

Proč studovat právě tento obor a právě u nás?

  • rozhovor6Každý dospělý člověk musí zabezpečit sebe i svoji rodinu. Tento studijní obor je exkluzivní a zajistí Vám práci a dobrou existenci po celou dobu Vaší kariéry.

  • Budete studovat v malých týmech, a tak si můžete ve spolupráci s vyučujícími ideálně přizpůsobit studium svým cílům.

  • Určitě nemáte čas shánět literaturu ke studiu. U nás máte veškerou studijní dokumentaci v elektronické podobě ve formě studijních textů a videonahrávek a bohatou knihovnu, takže nepotřebujete peníze na knihy.

  • Potřebujete studovat tehdy, kdy Vám to čas dovolí. Proto máme veškerou studijní dokumentaci i řízení výuky v systému, který je dostupný odkudkoliv přes internet, včetně mobilních technologií.

  • Jistě očekáváte přístup učitelů, který respektuje Váš věk i Vaše postavení. Vnitřní kultura naší vysoké školy zcela jistě splní Vaše očekávání. Naši studenti si školu chválí – viz rozhovory s absolventy

  • Program si můžete upravit podle toho, zda se na kariéru teprve připravujete, nebo jste již zkušení programátoři, správci sítí, grafici, specialisté na PC, ve vedoucí funkci, pracujete jako manažeři, jednatelé, ředitelé podniků, marketéři, obchodníci. 

  • Jsme dynamická vysoká škola, kde se nebudete nudit. - Novinky

  • I když k nám studenti dojíždí z celé ČR a SR, chválí si dobrou dostupnost našich kampusů. Studenti ze Slovenska to mají nejblíž na kampus do Hodonína a na kampus Kunovice.

  • V ČR trvá Bc. a Mgr. studium 5 let, ale na Slovensku až 7 let.  Můžete ušetřit až dva roky studia.

 

Informace o studiu

rozhovor7

Tento studijní obor je určen pracujícím, kteří mají maturitu.  Jde o velice příjemné profesně orientované studium zaměřené na jejich praxi. Studium je koncipováno tak, aby buď podporovalo pracovní pozici posluchače, nebo jej připravovalo na pracovní pozice, na které by chtěl posluchač v průběhu studia přejít. V průběhu studia se může posluchač specializovat jako programátor, správce sítí, serverů, na grafiku, nebo správce elektroniky a hardware v podniku.

Obor je mimořádně vhodný pro ženy! Ze studia nemusí mít obavu a po krátké době si svůj obor zamilují. Za tři roky budou perfektní grafičky v marketingových agenturách, programátorky atd.  Mnohé tyto činnosti pro podniky dělají z domu v rámci flexibilní pracovní doby. Studují u nás také ženy, které jsou na mateřské dovolené a v jejím průběhu si zvyšují kvalifikaci, takže po skončení mateřské dovolené jsou daleko více konkurenční na trhu práce.  Je to hezká, zajímavá práce. Nebudete mít obavu, že byste nenašly práci.

Protože naši studenti studují v malých týmech, můžete očekávat příjemnou, velice přátelskou atmosféru jak se svými kolegy studenty, tak s učiteli.

  

Systém studia

 

denni

Studium trvá šest semestrů (tři roky). Studenti u nás studují v malých studijních týmech. Tomu  odpovídají mimořádně dobré vztahy akademických pracovníků a studentů.

Speciálně je organizován první semestr studia, kdy student přichází z praxe po mnoha letech a často má velkou obavu z matematiky, účetnictví nebo cizího jazyka. Opravdu se nemusíte bát, pro první ročník máme speciální didaktiky, které Vás přes úskalí počátku studia pohodlně převedou.

Při výuce cizích jazyků preferujeme jazyk anglický, protože bez něj se v životě neobejdete. Ale pomůžeme účinně těm studentům, kteří v něm budou úplní začátečníci (studenti se člení do do skupin podle vstupní úrovně znalostí angličtiny).

Protože jde o profesní studium, neobsahuje tolik teorie a matematiky, jak je běžné v akademicky pojatých studijních programech na univerzitách. 

Na našich kampusech tento obor studuje mnoho studentů a studentek ze Slovenska. Je to proto, že Hodonín se nachází na hranicích se SR a také kampus v Kunovicích je ze Slovenska dobře dostupný. Navíc na Slovensku nemají doposud profesní vysokoškolské bakalářské studium.

Navíc, jak jsme již konstatovali, v ČR trvá Bc. a Mgr. studium 5 let, ale na Slovensku až 7 let.  Můžete ušetřit až dva roky studia.

 

Obsah studia

Jsme si jistí, že oceníte racionální výběr předmětů, které budete studovat:

První ročník:

Povinné předměty:
Úvod do studia
Cizí jazyk
Matematika
Management a marketing
Ekonomie
Účetnictví I
Úvod  do výpočetní techniky
Teoretické základy informatiky

Výběrové  předměty:

Psychologie a sociologie
Cvičení z cizího jazyka
Cvičení z matematiky

Druhý ročník:

Cizí jazyk
Finanční trhy
Ekonomicko-matematické metody
Podniková ekonomika
Statistika
Internetové technologie
Operační systémy
Programovací techniky
Bakalářská práce I.

Volitelné předměty:

Cvičení z cizího jazyka
Filozofie
Seminář Java

Třetí ročník:

Cizí jazyk
Optimalizační metody
Základy informačních systémů podniku
Počítačové sítě
Databázové systémy
Bakalářská práce II.

Volitelné předměty:

Cvičení z cizího jazyka
Controlling
Řízení a pedagogika
Počítačová grafika

 

Pokud se rozhodnete studovat u nás, rádi Vás v našem týmu uvítáme.Směrnice pro přijímací řízení

 

foto

Další informace: +420 606 301 224
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
prof. Mgr. Iveta Hashesh, PhD., MBA
Prorektorka pro pedagogickou činnost
0
0
0
s2smodern

Novinky

Ukázky učebních textů pro akademický rok 2017/18