Dobré odpoledne, dnes je středa 21.3.2018, Svátek má Radek a zítra Leona

 

Informační technologie
 Titul: Bakalář, Bc.

Studijní obor pro 21. století a digitální ekonomiku.

Akreditace MŠMT ČR
Tříleté, kombinovaná forma studia (cca šest víkendů za semestr), profesně orientované studium

 

Proč studovat právě tento obor a právě u nás?

  • rozhovor5Každý dospělý člověk musí zabezpečit sebe i svoji rodinu. Tento studijní obor je exkluzivní a zajistí Vám práci a dobrou existenci po celou dobu Vaší kariéry.

  • Budete studovat v malých týmech, a tak si můžete ve spolupráci s vyučujícími ideálně přizpůsobit studium svým cílům.

  • Určitě nemáte čas shánět literaturu ke studiu. U nás máte veškerou studijní dokumentaci v elektronické podobě ve formě studijních textů a videonahrávek a bohatou knihovnu, takže nepotřebujete peníze na knihy.

  • Potřebujete studovat tehdy, kdy Vám to čas dovolí. Proto máme veškerou studijní dokumentaci i řízení výuky v systému, který je dostupný odkudkoliv přes internet, včetně mobilních technologií.

  • Jistě očekáváte přístup učitelů, který respektuje Váš věk i Vaše postavení. Vnitřní kultura naší vysoké školy zcela jistě splní Vaše očekávání. Naši studenti si školu chválí – viz rozhovory s absolventy

  • Program si můžete upravit podle toho, zda se na kariéru teprve připravujete, nebo jste již zkušení programátoři, správci sítí, grafici, specialisté na PC, ve vedoucí funkci, pracujete jako manažeři, jednatelé, ředitelé podniků, marketéři, obchodníci. 

  • Jsme dynamická vysoká škola, kde se nebudete nudit. - Novinky

  • I když k nám studenti dojíždí z celé ČR a SR, chválí si dobrou dostupnost našich kampusů. Studenti ze Slovenska to mají nejblíž na kampus do Hodonína i na kampus Kunovice.

  • V ČR trvá Bc. a Mgr. studium 5 let, ale na Slovensku až 7 let.  Můžete ušetřit až dva roky studia.

 

Základní informace o studiu

rozhovor4

Tento studijní obor je určen pracujícím, kteří mají maturitu.  Jde pro ně o velice příjemné profesně orientované studium zaměřené na jejich praxi. Studium je koncipováno tak, aby buď podporovalo pracovní pozici posluchače, nebo jej připravovalo na pracovní pozice, které by chtěl posluchač v budoucnu vykonávat. V průběhu studia se může posluchač specializovat jako programátor, správce sítí, serverů, na grafiku, nebo správce elektroniky a hardware v podniku.
Obor je mimořádně vhodný pro ženy! Ze studia nemusí mít obavu a po krátké době si svůj obor zamilují. Za tři roky budou perfektní grafičky v marketingových agenturách, programátorky atd.  Mnohé tyto činnosti pro podniky dělají z domu v rámci flexibilní pracovní doby. Studují u nás také ženy, které jsou na mateřské dovolené a v jejím průběhu si zvyšují kvalifikaci, takže po skončení mateřské dovolené jsou daleko více konkurenční na trhu práce.  Je to hezká, zajímavá práce. Nebudete mít obavu, že byste nenašly práci.
 
Protože naši studenti studují v malých týmech, můžete očekávat příjemnou, velice přátelskou atmosféru, jak se svými kolegy studenty, tak s učiteli.

  

Systém studia

ep_den_3

Studium trvá šest semestrů (tři roky). Studenti u nás studují v malých studijních týmech. Tomu  odpovídají mimořádně dobré vztahy akademických pracovníků a studentů.

Speciálně je organizován první semestr studia, kdy student přichází z praxe po mnoha letech a často má velkou obavu z matematiky, účetnictví nebo cizího jazyka. Opravdu se nemusíte bát, pro první ročník máme speciální didaktiky, které Vás přes úskalí počátku studia pohodlně převedou.

Při výuce cizích jazyků preferujeme jazyk anglický, protože bez něj se v životě neobejdete. Ale pomůžeme účinně těm studentům, kteří v něm budou úplní začátečníci (studenti se člení do výuky jazyka anglického do skupin podle vstupní úrovně).

Protože jde o profesní studium, neobsahuje tolik teorie a matematiky, jak je běžné v akademicky pojatých studijních programech na univerzitách. 

Na našich kampusech tento obor studuje mnoho studentů a studentek ze Slovenska. Je to proto, že Hodonín se nachází na hranicích se SR a také kampus v Kunovicích je ze Slovenska dobře dostupný. Navíc na Slovensku nemají doposud profesní vysokoškolské bakalářské studium.

Navíc, jak jsme již konstatovali, v ČR trvá Bc. a Mgr. studium 5 let, ale na Slovensku až 7 let.  Můžete ušetřit až dva roky studia. 

 

Obsah studia

Jsme si jistí, že oceníte racionální výběr předmětů, které budete studovat:

První ročník:

Úvod do studia
Cizí jazyk
Matematika
Ekonomie
Úvod  do výpočetní techniky
Teoretické základy informatiky
Základy elektrotechniky
Elektronika

Oblíbené výběrové  předměty:

Psychologie a sociologie
Cvičení z cizího jazyka
Cvičení z matematiky

Druhý ročník:

Cizí jazyk 
Operační systémy
Architektura PC
Digitální obvody
Numerická matematika
Podniková ekonomika
Statistika
Internetové technologie
Operační systémy
Programovací techniky
Bakalářská práce I.

Oblíbené volitelné předměty:

Seminář JAVA
Cvičení z cizího jazyka
Matematika
Filozofie

Třetí ročník:

Cizí jazyk 
Optimalizační metody
Počítačové sítě
Softwarové inženýrství
Databázové systémy
Bakalářská práce II.

Oblíbené volitelné předměty:

Počítačová grafika
Controlling
Řízení a pedagogika.
Cvičení z cizího jazyka

 

Školné

Školné u nás platí studenti měsíčně. Je to výhoda, která umožní studovat prakticky každému.

ei_den_4

Poplatek za přijímací řízení: 450,-  Kč
Zápisné: 980,-  Kč
Školné měsíčně: 3 300,- Kč

 

 

 

 

Pokud se rozhodnete studovat u nás, rádi Vás v našem týmu uvítáme.Směrnice pro přijímací řízení

 

foto

Další informace: +420 606 301 224
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
prof. Mgr. Iveta Hashesh, PhD., MBA
Prorektorka pro pedagogickou činnost
0
0
0
s2smodern

Novinky

Ukázky učebních textů pro akademický rok 2017/18