Dobré ráno, dnes je sobota 23.1.2021, Svátek má Zdeněk a zítra Milena

Informace pro ženy

zeny-1V ČR zastávají ženy velké množství pracovních pozic. Uplatňují v administrativě, obchodu, marketingu, zdravotnictví, sociálních službách, školství, státní správě, skladovém hospodářství a jinde. Přibližně 40% těchto profesí bude možné předat do desíti let robotům, nebo propojit specializaci a digitální technologie. Přechod na plnou robotizaci bude plynulý, a tak brzy bude třeba najít pracovní místa za takto ztracené pracovní pozice. I když zaniknou pracovní místa v obslužných profesích, naroste nabídka pracovních míst, které budou kooperovat příslušnou specializaci s roboty a automaty a budou vyžadovat digitální gramotnost.

Je jisté, že bude potřeba veliké množství žen, které zvládnou digitální technologie a kompetence. Bude také potřeba posílit pedagogické sbory, především v základních školách o asistenty pedagoga, protože profil dětí, požadavek na individuální přístup k žákovi a nástup digitálních technologií do škol si vyžádá posílení počtů pracovníků.

V oblasti programování může žena pracovat doma, třeba pro firmu ze zámoří, může pracovat jako grafička, na dálku udržovat servery, nebo informační, účetní a další systémy. Potřební budou správci podnikového software, obsluha systémů big dat, atd.

Na první pohled se zdá, že tato pracovní místa nejsou určeny pro ženy. Opak je ale pravdou.

zeny-2

Lze konstatovat, že ty ženy, které dnes vstoupí do rozjíždějícího se vlaku a zahájí svoji profesní transformaci, nikdy nebudou muset mít obavu o s uplatnění na trhu práce.

Proto pro Vám EPI předkládá následující nabídku smysluplného studia v oblasti:

 

 

 

 

Protože při rozhodování o další profilaci Vaší osobnosti jde o mimořádně náročný rozhodovací proces, doporučujeme Vám poradit se s lidmi, kteří jsou v této oblasti specialisté.

Můžete volat na telefon +420 606 301 224, nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Přejeme Vám hodně štěstí!

Novinky

Ukázka závěrečných prací