Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019, Svátek má Běla a zítra Slavomír

MSc. (Master of Science)

 

Aplikovaná informatika

 

Využijte možnost studovat z domu prostřednictvím internetových technologií, bez dojíždění a zahájit studium již v lednu 2019

Přihlásit se můžete zde: Přihláška ke studiu

 

Komu určeno

Studium je určeno manažerům a specialistům v oblasti IT, CIO, produktovým manažerům IT, vedoucím týmů IT, programátorům, vedoucím podnikových informačních systémů, správcům datových center, správcům sítí, učitelům informatiky na základních a především středních školách, vývojářům a dalším pracovním pozicím v oblasti IT.

Délka studia:

Studium programu MSc. trvá 12 měsíců. V případě pracovního zatížení si může posluchač své studium i rozvolnit. Přihlásit se můžete kdykoliv, protože když se sejde skupina přihlášek ke stejné specializaci, zahájíme studium bezodkladně. Na nic nemusíte čekat.
Tempo studia si může posluchač řídit sám.

Podmínky pro přijetí k studiu

Ke studiu přijímáme zájemce, kteří mají vysokoškolské vzdělání, včetně bakaláře, absolutorium vyšší odborné školy nebo středoškolské vzdělání s odbornou praxí při vedení týmů nebo projektů.

Informace o systému a cílech studia

ai-1

Cílem studia je modelovat specialistu IT, který je schopný řídit rozvoj IT v malých, středních, ale i velkých podnicích. Vybuduje si potřebné znalosti a praktické dovednosti v oblasti podnikových informačních systémů tak, aby mohl nejen projektovat rozvoj podniku v této oblasti, ale aby byl schopen firmu zastupovat při projednávání odborných požadavků se zástupci projekčních i dodavatelských firem. Proto jsou ve studijním profilu zařazeny moduly Databázové systémy, Softwarové inženýrství a Architektura softwaru a Počítačové sítě. Absolvent bude připraven na složitý systém přechodu firmy na využívání internetu věcí v provozních procesech, v řídících procesech a v evidenčních procesech. Bude schopen propojovat firmu prostřednictvím internetových technologií s dceřinkami v ČR i zahraniční a eventuálně zabezpečovat propojení dceřinky na řídící struktury nadnárodních firem a jejich centrály. V malých a středních firmách ocení absolvent vybudované kompetence v oblasti objektového programování. Dosáhne také dobré základny pro využívání software pro zpracování big dat a může se stát průkopníkem pro transfer firemního software od klasických programů k programům s využitím umělé inteligence. Z tohoto profilu je zřejmé, že takový pracovník se stane velmi brzy „zlatým límečkem“, jak jej kdysi definoval P. Drucker. Stane se nedílnou a nepostradatelnou součástí top managementu firmy, v níž bude pracovat.

 

Obsah studia
První semestr
Internetové technologie
Podnikové informační systémy
Umělá inteligence
Objektové programování
Ochrana osobních údajů
Druhý semestr
Databázové systémy
Softwarové inženýrství a architektura softwaru
Cloudy, Big data, NoSQL databáze a datamining
Počítačové sítě
Závěrečný seminář

 

Pokud Vám všechny informace splnily to, co od studia očekáváte, neváhejte a přihlaste se ke studiu.

 

 foto Telefon: +420 606 301 224
  e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  prof. Mgr. Iveta Hashesh, PhD., MBA
  Prorektorka pro pedagogickou činnost

 

 

 

Novinky

Den otevřených dveří

12. 1. 2019 | 8:00 - 12:00

Ukázky učebních textů

Ukázka výstupních prací

Právě si stránky prohlíží

Právě přítomno: 128 hostů a žádný člen